Kaliteli Parfüm

/ / Tanıtım

Parfümün en dikkat edilmesi gerek yönü ne kadar kalıcı olduğudur. Üç çeşit kalıcılık vardır.

1 – Az kalıcı parfüm: Esansı az, alkolü çok olduğu için bu tip parfümler hemen havaya karışır. Fiyatı ucuzdur. Çabuk tükendiği için ekonomik değildir.

2 – Uzun süre kalıcı parfüm: Yağ içerikli yoğunlaştırıcılar kullanılır. Parfümün cilde tutunması sonucunda koku uzun süre sizi ter edemez. Cilt nefes alamaz. Alerjiye neden olur. Kokunuzdan sıkıldığınızda ancak banyo ile kurtulabilirsiniz ancak giysilerinizi de yıkamanız gerekir.

3 – Kaliteli parfüm: Esansı ve diğer içeriği doğru hesaplanmı parfümlerdir. Sigara, egzost dumanı, soğan gibi etkenler olmadığı takdirde bir gün boyunca etkisini yitirmez. Böylece cildiniz nefes alabilir.

Parfüm esansı pahalı bir temel maddedir. Alkol ise ucuzdur. Parfümün keskin veya hafif kokusu kaliteyi göstermez. Bu içerdiği notalarla ilgilidir. Parfümün kalitesini özellikle kalıcılık süresi belirler. Diğer etken ise esansın yopunluğudur. Esans ne kadar fazla ise fiyat o kadar yüksek olacaktır. Tüm bu bilgiler ışığında, ya fiyatı yüksek bir parfüm ya da uygun fiyatlı ve kalıcılık süresi 1 günü geçmeyen bir koku tercih etmelisiniz.

Infinity parfümler bu anlayışla üretilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir